www.autowritetr.com

TOYOTA Corolla HB Hibrit

TOYOTA Corolla HB Hibrit

Aracın içine ilk girdiğimde rahat ve bedeni saran koltukla beraber geniş ve görüş alanı çok yüksek bir açıklık beni karşıladı. Sürücü koltuğundan tüm kontrol düğmelerine kolay bir ulaşım sağlayan dizaynı ile kullanımı da son derece rahat bir otomobil. Özellikle hibrit motoru ile ekonomik sürüşü destekleyen motorun gücü de son derece yerinde ve trafikte gereken tepkilere hemen cevap verebiliyor.

Gökçe Ada’nın yokuşlu yollarında kullandığım Toyota Corolla HB Hibrit kuvvetli çekiş gücü ve iyi yol tutuşu ile kendini kanıtladı. Yolun izin verdiği yerlerde bazı limitlerini zorladığım Corolla son derece yeterli ve güçlü bir otomobil olduğunu gösterdi.

Sedan karoseriyle başarılı işlere imza atan Corolla, HB karoserde Auris ismi ile anılıyordu. Yeni neslinde ise Corolla HB olarak isimlendirilen model, tüm bakışları üzerine çekiyor.

Sporcu tasarımıyla öne çıkan yeni Toyota Corolla HB, pandemiden önce Türkiye’de satışa sunuldu. Pazara çıktığından bu yana tüm dikkatleri üzerine toplayan modelin benzinli ve hibrit motor seçenekleri bulunuyor. Segmentinin en iddialı ve farklı modellerinden biri olan araçta, hibrit ve benzinli motor seçenekleri bulunuyor.

Yeni Corolla Hatchback, ilk bakışta dikkatleri üzerine toplayan tasarımıyla birlikte Toyota Yeni Global Mimarisi TNGA platformunun getirdiği sportif sürüşü buluşturuyor. Yeni platformla birlikte önceki nesle göre 40 mm daha uzun ve 20 mm daha alçak olan yeni Corolla Hatchback, bu sayede içerideki kullanım alanından ödün verilmeden daha çekici ve akıcı çizgileriyle dikkatleri üzerine topladı.

Corolla Hatchback, 4370 mm uzunluğa, 1790 mm genişliğe, 1455 mm yüksekliğe ve 2640 mm aks aralığına sahip. Ayrıca 361 litrelik bir bagaj hacmi bulunuyor. Yeni Corolla Hatchback’in kabini, aracın sahip olduğu dinamik ruhu en iyi şekilde yansıtmak üzerine tasarlandı. Yolcularına rahat ve ferah bir atmosfer sunan Corolla Hatchback, sürücüsünü de yolla bütünleştiren sürüş karakterini ve kullanım kolaylığı ile kombine ediyor.

Toyota, Corolla Hatchback ile birlikte verimli, çevreci ve performanslı motor seçenekleri de sunmaya hazırlanıyor. Corolla Hatchback 116 HP’lik1.2 litre turbo beslemeli benzinli ve 122 HP’lik 1.8 litre hibrit motor seçenekleri ile yer alıyor. Bize 1.8 litrelik hibrit motorla konuk olan araç, şehir içi sürüşlere hayran. Düşük tüketim değeri vadeden model, dizellere taş çıkarıyor. 98 beygir güce sahip olan modele bir de 53 KW’lık elektrikli motor eşlik ediyor. Sistem gücü 122 beygir olan model 100 km hıza 10,9 saniyede ulaşıyor. Aracın ortalama tüketimi ise 3.5 litre olarak hesaplanmış.

Corolla Hatchback, Toyota’nın yüksek standartlar sunan Toyota Safety Sense teknolojisiyle birlikte sunuluyor. Hibrit versiyonlarında standart olarak sunulan Toyota Safety Sense teknolojisi, gündüz ve gece yaya algılama özelliğini içeren Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), otomatik yönlendirme desteğini içeren Şerit Takip Sistemi (LDA) ve Otomatik Yanan Uzun Farlar (AHB) teknolojilerini de barındırıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org