Toyota, karbon ayak izini azaltmak için paketlenmiş yakıt hücresi sistemi geliştirdi

Toyota, karbon ayak izini azaltmak için paketlenmiş yakıt hücresi sistemi geliştirdi

Modülü diğer otomobil üreticilerine satmayı planlıyor.

Toyota Motor Corp Cuma günü yaptığı açıklamada , endüstrinin elektrikli araçlara ( EV’ler ) geçişinin ortasında sıfır emisyon teknolojisinin kullanımını ve erişilebilirliğini genişletmeyi umduğu için paketlenmiş bir yakıt hücresi sistemi modülü geliştirdiğini söyledi .

Aralık ayında yenilenen bir Mirai’yi piyasaya süren dünyanın en büyük otomobil üreticisi, sürücüleri yakıt hücreli araçlara (FCV) devretme konusunda başarılı olamadı.

FCV segmenti, yakıt istasyonlarının eksikliği, yeniden satış değerleri ve hidrojen patlaması riskiyle ilgili endişelerin ortasında, Japon hükümetinin desteğine rağmen niş bir teknoloji olmaya devam ediyor .

Şirket, Cuma günü yaptığı açıklamada, ayrı parçalar halinde sunulan yeni yakıt hücreli pil sisteminin, sabit bir güç jeneratörü olarak veya kamyon, otobüs, tren ve gemilerde kullanılmak üzere kompakt bir paket modülde bulunacağını söyledi.

Toyota , modülü 2021 baharında veya daha sonra başka şirketlere satmayı planladığını söyledi, ancak fiyat veya satış hedefiyle ilgili ayrıntıları açıklamadı.

Japon şirketi yaptığı açıklamada, “Toyota, bir hidrojen toplumu oluşturmak için çeşitli girişimlerde bulunuyor” dedi.

“Bu deneyimler sayesinde şirket, çeşitli endüstrilerde FC ürünlerinde yer alan birçok şirketin kendi ürünlerine kolayca uyarlanabilen FC sistemleri aradığını öğrendi.”

Otomobil üreticisi, her biri 60kW veya 80kW nominal çıkışa sahip, yaklaşık 240kg-250kg ağırlığında, yatay ve dikey olarak paketlenmiş modeller sunmayı planladığını söyledi.

Bu modül modelleri, mevcut çıkış seviyesine ve mevcut kurulum alanı miktarına esnek bir şekilde uyum sağlamak için birleştirilebilir.

Bir şirket sözcüsü, yenilenen Mirai otomobilinin yakıt hücresi sistemiyle ilgili bireysel ürünlerini geliştirilmiş performansla paketleyen modülün Toyota’nın Aichi vilayetindeki Honsha fabrikasında üretileceğini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ