TOYOTA, LeMans’da 5. defa podyumda

TOYOTA, LeMans’da 5. defa podyumda
Toyota Le Mans 24 Saat’te Arka Arkaya Beşinci Zaferini Kazandı

TOYOTA GAZOO Racing, 90. Le Mans 24 Saat’e baştan sona kadar liderlik ederek ilk iki sırayı aldı ve efsanevi yarıştaki üst üste beşinci galibiyetini elde etti. Tarihi La Sarthe Pisti’nde yapılan yarışta, damalı bayrağı ilk geçen otomobil Toyota’nın yeni hibrit yarış aracı GR010 HYBRID oldu. 8 numaralı Toyota yarış aracını kullanan Sebastien Buemi, Brendon Hartley ve Ryo Hirakawa, harika bir yarış çıkararak 380 tur süren yarışın kazananı oldular.Brendon Hartley’in elde ettiği Hyperpole, başarılı bir performansın ardından yarış galibiyetine dönüştürüldü.

Toyota, bu zorlu dayanıklılık yarışında ikinciliği de alarak tarihi başarısını daha ileriye taşıdı. 7 numaralı GR010 HYBRID ile yarışan Mike Conway, Kamui Kobayashi ve Jose Maria Lopez, lider Toyota’nın 2 dakika 1.2 saniye gerisinde yarışı ikinci olarak tamamladı. Böylece Le Mans 24 Saat’te toplamda beş zafer alan Toyota, dördüncü duble zaferini elde etti.

İki GR010 HYBRIDHypercar yarış aracı da ön sırada birbiriyle yakın bir mücadele ortaya koydu ve liderlik birkaç kez el değiştirdi. Toyota’nın yüksek performans ve dayanıklılık ortaya koyan araçları, en yakın rakibine 5 tur fark atmayı başardı. Yarışın en hızlı turu ise Jose Maria Lopez tarafından atıldı.

TOYOTA GAZOO Racing bu sonuçlarla birlikte 2022 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası Markalar Sıralaması’nda,üç yarışın ardından en yakın rakibinin 22 puan önünde ilk sırada yer alıyor.Toyota’nın 8 numaralı ekibi, Pilotlar Şampiyonası’nda ise en yakın rakibinin üç puan önünde lider olarak konumlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org