www.autowritetr.com

TOYOTA TÜRKİYE’DE HEDEFİNİ BÜYÜTTÜ

TOYOTA TÜRKİYE’DE HEDEFİNİ BÜYÜTTÜ
  • Güncel
  • 5 Şubat 2016 15:13
  • 1.532

Ali Haydar BOZKURT: “MARKA MİRASININ AĞIRLIĞINI HİSSEDEREK, YENİLİKLERE AÇIK HALE GELDİK”

Toyota tüm dünyada olduğu gibi 2015 yılını Türkiye’de de rekorlar ile tamamladı. Türkiye otomotiv pazarının 725.596 adetlik satışa ulaşarak tarihi bir rekorla tamamladığı 2015 yılını Toyota da 50 bin 937 adetlik satışla kapatarak kendi rekorunu kırdı.

Tüm dünyada 10 milyon 151 binlik bir satışa ulaşan Toyota, 2015 yılında yüzde 23.5 büyüme gösteren Türkiye otomotiv pazarının üzerinde bir artış göstererek satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 41 arttırdı. Toyota bu başarısı ile toplam binek otomobil pazarında en çok tercih edilen 4. marka, perakende otomobil pazarında ise en çok satılan 3. marka oldu.

Toyota’nın bu başarısında, 34 bin 961 adet satış ile Adapazarı’nda üretilen Corolla modeli çok önemli bir yer tuttu. Ayrıca Corolla 2015 yılında, 1 milyon 338 bin adetlik satışı ile dünyanın en çok tercih edilen modeli olmaya da devam etti.

2015 yılında Ekim ayı itibariyle Türkiye pazarına sunulan Yeni Hilux, satışının 1,782 adedini son 3 ayda olmak üzere yılı toplamda 2,928 adetle, Yaris Hybrid ise 854 adetle kapattı.

“2017 Hedefimiz 65 Bin”
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota Türkiye’nin ALJ Group tarafından satın alınmasının ardından geçen 6 yılı değerlendirdi. 5 yıl içinde 50 bini aşan satış hedefi belirlediklerini söyleyen Bozkurt “Bu hedefe 2015 yılında ulaştık. Toplam binek otomobil pazarında yılı dördüncü, perakende satışlarda da üçüncü sırada tamamladık. Artık bu seviyeden geri dönüş olmayacaktır. Önümüzdeki dönem yenilenecek olan modellerimiz ile birlikte 2017 yılında 65 bin adetlik satış rakamına ulaşmak yeni hedefimiz” dedi.

Filo satışlarında da başarılı bir yılı geride bıraktıklarını sözlerine ekleyen Bozkurt “Son yıllarda ivmelenen filo pazarının sektörümüzde çok önemli ve sağlam bir yere konumlandığını görüyoruz. Marka olarak özellikle son 2 senelik satış performansımıza baktığımızda toplam satışlarımızın içinde filo payımızın oranı yüzde 26’lar seviyelerine çıkmıştır. Bu artışta Corolla modelimizin Adapazarı’nda üretilmesinin ve kamudaki yerli araç kullanımı regülasyonu ile birlikte Corolla’nın artık kamu kurumları tarafından da tercih edilmesinin de büyük etkisi bulunmaktadır” dedi.

“Bayilerimiz 2’nci El Yatırımlarını Büyük Oranda Artırdı”
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın bayileriyle ile birlikte 2016 yılında 2’nci el otomobil satışlarına yönelik kapsamlı çalışmalar içinde olduklarını da belirtti. Bozkurt, “Tüm bayilerimiz karlılık bakımından 2’nci el satışlarının önemini kavradı ve yatırım yapmaya başladılar. Toyota’nın ikinci el satışlarına kurumsallığı getiren “Xchange By Toyota” sistemi dahilinde bayilerimiz şimdi, sıfır kilometre otomobillerdeki gibi bir düzen içinde 2’nci el satışlarını sürdürüyorlar. Orta vadede sıfır araç satışı kadar 2’nci el satışı yapılan plazalar yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

“Süreç Odaklı” Hizmet Anlayışı ve Başarılarla Dolu 6 Yıl
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, 2015 yılını rekor satış adetleriyle bitiren Toyota’nın ana felsefesinin sadece “satış odaklı” olmadığının altını çizerek şöyle konuştu:
“Toyota olarak önceliğimiz müşterilerimize hem satış hem de satış sonrası süreçlerinde mükemmel bir deneyim yaşatmak. Bizim için araç satışı müşteri ile olan ilişkimizin sadece başlangıcı. Daha sonra ise uzun soluklu bir ilişki yönetimi geliyor. Dolayısı ile periyodik olarak tüm önemli süreçlerimizi gözden geçiriyor ve “kaizen” geleneğinden hareketle sürekli iyileştirme yapmak için çalışıyoruz. Bu bakış açısı da, bizi sektördeki yeniliklerin öncü markası yapıyor.”

2009’dan 2016 yılına uzanan süreçte Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş tarafından hayata geçirilen ve sektörde fark yaratan uygulamaların başında kişiye özel finansal çözümler sunan “Toyota Finans” sistemi geliyor. Kısa süre içinde tek merkezden kredi olanağı sağlayan bu sistemle esnek ödeme, düşük faiz oranları, ödeme erteleme ve alternatif taksitlendirme gibi birçok yenilikler sunuluyor.

Toyota’nın, yaş ve model farkı gözetmeksizin çok özel avantajlar sağlayan ve sektördeki en kapsamlı sadakat programı olan “Toyota Forever Kart” uygulaması ise, 270 bin Toyota markalı aracın yüksek indirimler ve avantajlardan yararlanmasını sağlıyor. Servislerde uygulamaya başlanan “E-check” yazılımı ile birlikte iPad üzerinden müşteri bazında kişiselleştirilmiş bir ara yüz aracılığı ile araçların ön kontrollerinin gerçekleştirilerek güvenlik ön plana çıkarılıyor.

Toyota, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de topluma yarar sağlayacak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem vermeye devam ediyor. 2015 yılında hayata geçen trafikte gereksiz yere çalınan korna sesinin önüne geçmeyi amaçlayan “Korna Çalma Huzurumu Çalma” projesi ile toplumsal bilinci artırmayı ve farkındalık yaratmayı hedefliyor.

“İnsana Saygı” Odaklı Yönetim
Toyota’nın insana saygı odaklı yönetim felsefesini de anlatan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Önemli hedeflerimizden biri de müşterileri tarafından sevilen bir marka olmanın yanı sıra, çalışanları tarafından da takdir edilip, güvenilen bir firma olmaktır. Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2015 yarışmasında layık görüldüğümüz iki ödül Toyota’nın insana saygı ve sürekli gelişim felsefesinin bir sonucudur” dedi.

Toyota çalışanlarının yanı sıra tüm Toyota bayilerini de ailenin bir parçası olarak gördüklerini belirten Bozkurt, bayilerinin ve çalışanlarının mesleki ve kişisel gelişimi için birçok inovatif uygulamayı hayata geçirdiklerini belirtti. Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilen “Mini MBA Eğitim Programları”, “Bayi Bütçe ve Strateji Toplantıları”, “Best Practice uygulamaları” bunlardan sadece birkaçıdır diye sözlerine ekledi.

Lexus Showroom’u Mart’ta Hizmete Giriyor
Lexus’un ilk showroom’unun Mart ayında Maslak’ta hizmete gireceğini söyleyen Ali Haydar Bozkurt, “Lexus’un Türkiye’de çok yeni bir marka olmasına rağmen Türk kullanıcısının lüks ve performans beklentilerini karşılayan bir ürün gamı bulunuyor. 2016 yılı satış hedefimiz 250 adet. Lexus için premium markalar ile rekabet edebilecek bir fiyat politikası olacak. Lexus’lar model ve motor tipine bağlı olarak fiyatlar 80-300 bin Euro arasında değişecek” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
© 2004 KURULUŞ // AutoWriteTR / Mail: [email protected] / Tel : 0212 654 45 81 / Adres: 100. YIL Mah. 2254 Sokak No: 11 H Blok Kat: 2 D:221 OTO CENTER Bağcılar-İstanbul

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org