TOYOTA TÜV RAPORUNDA BİR KEZ DAHA EN BAŞARILI MARKA OLDU

TOYOTA TÜV RAPORUNDA BİR KEZ DAHA EN BAŞARILI MARKA OLDU
  • Güncel
  • 30 Kasım 2015 05:18
  • 1.434

Toyota’nın bilinen kalitesi ve güvenilirliği bir kez daha tescillendi.

Toyota modelleri Alman denetleme ajansı TÜV’ün 2016 yılı raporunda geçen yıl olduğu gibi yine üst sıralara yerleşmeyi başardı. Böylece; araştırmaya tabi tutulan 14 modeli ile çeşitli kategorilerde ilk 10 içerisinde yer alarak Toyota “en güvenilir marka” olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bununla birlikte Toyota, farklı yaş kategorilerinde yedi kez de ilk 5 içerisine girerek başarısını daha yukarıya taşıdı.

Araçların farklı yaş ve kategorilerde kusur oranlarının azlığına göre sıralandığı TÜV raporunda Toyota modelleri ilk 10 içinde kendine yer buldu. Genel incelemelerde başarılı performans sergilemeye devam eden modellerden Toyota Prius en güvenilir otomobillerden biri olarak öne çıktı. 6-7 yaş ile 8-9 yaş kategorilerinde ikinciliği elde eden Prius’un ardından, 6-7 yaş kategorisinde hibrit modelleri de bulunan Auris ve Yaris 5 ve 6’ncı sırada yer aldı.

Toyota’nın rapora yansıyan başarılı sonuçları; 8-9 yaş kategorisinde Corolla Verso modelinin dördüncü, RAV4’ün altıncı, Yaris’in yedinci ve Corolla’nın onuncu sırayı elde etmesi ile devam etti. 10-11 yaş kategorisinde ilk 7 sıra içinde yer alan beş model ise, yaşı artan Toyota modellerinin rakipsiz bir dayanıklılığa sahip olduğunu da gösterdi.
223 modelden oluşan 9 milyon aracın incelenmesiyle hazırlanan TÜV raporu, araçların güvenilirliğini ortaya koyuyor. 40 yılı aşan bir süredir yayınlanan TÜV raporları, araçların dayanıklılığı ve toplam kalitesi hakkında bilgiler sunmayı amaçlarken satın almak isteyenler için değerli bir rehber olarak dikkat çekiyor.
almak isteyenler için değerli bir rehber olarak dikkat çekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
© 2004 KURULUŞ // AutoWriteTR / Mail: [email protected] / Tel : 0212 654 45 81 / Adres: 100. YIL Mah. 2254 Sokak No: 11 H Blok Kat: 2 D:221 OTO CENTER Bağcılar-İstanbul

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org