TRAFİ’ye 6.5 milyon dolarlık yatırım

TRAFİ’ye 6.5 milyon dolarlık yatırım
  • Güncel
  • 28 Mayıs 2015 11:04
  • 1.196 KEZ OKUNDU

TRAFI’yeOctopusInvestments’tan6.5 milyon $’lık dev yatırım!

• Eşsiz algoritmaları ve gerçek zamanlı trafik verileri ile TRAFI,en doğru ve güvenilir toplu taşıma bilgilerini sağlıyor.

• 6.5 milyon $’lık yatırım Octopus Investments firmasından EBRD, BaltCap ve diğer çekirdek yatırımcılarla birlikte gerçekleşti.

• TRAFI toplu taşıma alanındaki gücünü artırmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürecek.

Toplu taşıma alanında faaliyet gösteren bir mobil uygulama olan ve Türkiye’de çok hızlı bir büyüme yakalayan TRAFI, OctopusInvestments tarafından6.5 milyon $ tutarında yatırım aldı. Böylece TRAFI’nin mevcut yatırımcılarından PracticaCapital’in yanına OctopusInvestments ve EBRD VentureCapitalInvestmentProgramme ile BaltCap firmalarının yatırımları da eklenmiş oldu.
2013 yılında Litvanya’da kurulan TRAFI, Apple’ın “2014’ün en iyi uygulamaları” listesinde üst sıralarda yer aldı. Gerçek zamanlı verilerden ve kullanıcı raporlarından beslenen, tamamen kendi geliştirdiği algoritmalardan yararlanan rota planlama hizmeti sayesinde TRAFI kullanıcılarına en üst düzey kullanım deneyimi sunuyor. Şu anda Türkiye, Litvanya, Letonya, Estonya, Brezilya’da hizmet veren TRAFI,6.5 milyon $’lık yeni yatırımını; yeni pazarlara girmek, ekibini genişletmek ve mevcut altyapısını ilerletmek amacıyla kullanacak.
TRAFI’nin kurucusu ve CEO’su olan MartynasGudonavicius konu hakkında şunları söyledi: “Dünyaca ünlü yatırımcılar tarafından böyle bir destek almak bizi gerçekten çok heyecanlandırıyor. İlk olarak birkaç yeni şehre odaklanmak ve toplu taşıma alanındaki yetersiz bilgilendirmeye son vermek amacındayız.”
Karmaşık ulaşım ağlarına sahip olan, büyüyen pazarlarda çok büyük bir potansiyel görüyoruz ancak bu alanlarda iletişim alanında sorun yaşandığı da çok açık. Bu da yolcuların günlük toplu ulaşımını aksatmakta ve zorlaştırmakta. TRAFI işte bu alanlarda mevcut çözümlerden farklı olarak yepyeni bir yaklaşım getiren yeni bir platform olacak.”
Octopus’taVentures takımının üyesi olan SimonKing ise konu ile ilgili şu yorumu yaptı: “Octopus olarak bizler Avrupa’da başarılı ekipleri desteklemenin önemine inanıyoruz. Litvanya’nın en önde gelen takımlarından olan TRAFI ile yaptığımız işbirliği konusunda son derece heyecanlıyız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org