TransAnatolia 11.yılında Eskişehir’den start ile Kars’ta son bulacak

TransAnatolia 11.yılında Eskişehir’den start ile Kars’ta son bulacak

Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük ve zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia Rally Raid’in2021 yılı tarihi belli oldu. 13-21 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek yarış, Türkiye’nin birbirinden eşsiz coğrafyasında ve zorlu parkurlarında Eskişehir’den başlayarak, Kars’ta son bulacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğiyle düzenlenenTransAnatoliaRallyRaid’deyarışçıları bu yıl da Anadolu’nun kadim topraklarında muhteşem anılar bekliyor. Macera tutkunları 2021 yılında da Anadolu uygarlıklarının gözbebeğiEskişehir’den,Türkiye’ninzümrüt tacı Kars’a kadar heyecan ve maceraya kaldığı yerden devam edecek.13-21 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek yarışa yerli ve yabancı 150’yi aşkın sporcunun katılımı hedefleniyor.

TransAnatolia Genel Koodinatörü Burak Büyükpınar, “Geçtiğimiz yılpandemi koşullarında gerçekleştirdiğimiz ilk uluslararası motorsporlarıyarışına,100’üaşkın yerli ve yabancı sporcu katılmıştı.Pandemikoşulları ne yazık ki halen devam ediyor ancak bizhem Türkiye’den hem de yurtdışındaki yarışçılardan büyük bir taleple karşı karşıya kaldık ve yarış takvimimizi 13-21 Ağustos olarak belirledik. TransAnatolia’ya10 yılda bugüne kadar toplam 12 ülkeden, 786 yarışçı katıldı. 2021 yılında daİtalya, Hollanda, Fransa gibi ülkelerden katılacak sporcular vasıtasıyla Türkiye’nin sürprizli coğrafyalarını dünyaya tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

TransAnatoliaRallyRaid’deMotosiklet, 4×4 Otomobil, SSV, ATV ve Kamyonlar için rally ve raid olmak üzere iki ayrı kategori bulunuyor.Rally’de yarışçılar zamana karşı yarışırken Raid kategorisinde yarışçılar zamana karşı değil, navigasyonlamücadale ediyor.

TransAnatolia’yahttps://register.transanatolia.com/ adresinden kayıt yaptırmak mümkün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ