Türkiye’nin Station Wagon Modeli

Türkiye’nin Station Wagon Modeli
  • Güncel
  • 11 Temmuz 2016 09:46
  • 1.501

Fiat Egea Station Wagon’un Üretimi Başladı!

Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ortaklığıyla Türkiye’de 7 global markaya binek ve hafif ticari araç geliştirerek, üretimini gerçekleştiren Tofaş, Egea Projesi’nin 3. modeli olan Fiat Egea Station Wagon’un üretimine 1 Temmuz itibarıyla ‘start’ verdi. Türkiye’de kompakt sınıfta yerli üretim özelliği taşıyan tek station wagon modeli olarak da ön plana çıkan Fiat Egea Station Wagon, Tofaş’ın ihracat etkinliğini arttıracak önemli modellerden biri olacak.

Egea Station Wagon’un üretime başlangıcına dair konuşan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Her üretime başlangıç günü ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Bugün üretimine başladığımız ve geçtiğimiz 2 yılda devreye aldığımız 1,5 milyar dolarlık yatırım programımızın son ürünü olan Station Wagon ile Egea model ailesini tamamlıyoruz. Fiat Egea Station Wagon’un da üretime başlaması ile bir yıldan kısa bir sürede, üç yeni otomobil modelini devreye aldık” dedi.

Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) eşit hissedar olduğu ve Fiat Chrysler ortaklığının dünya çapındaki önemli, stratejik Ar-Ge ve üretim merkezinden biri olan Tofaş’ın geliştirme sürecine liderlik ettiği Egea Projesi’nin 3. modeli olan station wagon karoserli Fiat Egea’nın üretimine, Tofaş çalışanlarının katılımı ile Bursa’da 1 Temmuz Cuma günü düzenlenen törenle başlandı.

Egea SW Üretim

Egea model ailesinin ürün geliştirme sürecinde 2 bin Tofaş ve Fiat Chrysler çalışanının birlikte görev aldığını, Tofaş mühendislerinin ise projede öncü rol oynadıklarını hatırlatan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Farklı pazarlar için ürün geliştirirken, Egea model ailesinin küresel ürün yönetimini de üstlendik. 1 milyar dolarlık büyük bir yatırımla hayata geçirilen model ailesi kapsamında, 2023 yılına kadar toplam 1.3 milyon adedin üzerinde üretim ve 10 milyar dolar ihracat hedefliyoruz. Fiat Egea Station Wagon’dan ise 2023 yılına kadar 200 bin adet üretecek, bunun da önemli bir bölümünü ihraç edeceğiz. Model ailesinin genelinde olduğu üzere odağımız kompakt sınıfın yüzde 20’lik paya sahip olduğu Avrupa ülkeleri olacak. Bu yüzde 20’lik payın dörtte birini Station Wagon oluşturuyor. Fiat Egea Station Wagon’u İtalya, Almanya, Fransa, İspanya, İngiltere başta olmak üzere Avrupa pazarlarına ve dünyanın farklı bölgelerine ihraç edeceğiz” dedi.

Station wagon karoserli Egea’nın, tıpkı Egea Hatchback’te olduğu gibi; Türkiye’de kompakt sınıfta “yerli üretim özelliği taşıyan tek station wagon modeli” olarak da ön plana çıktığına dikkat çeken Cengiz Eroldu, “Her üretime başlangıç günü ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Fiat Egea Station Wagon’un üretimi ile bir yıldan kısa bir sürede üç yeni modeli devreye almış olduk. Station Wagon’un da aramıza katılmasıyla, binek araç serimiz Egea Ailesi’ni tamamlıyoruz” dedi.

Tofaş’ın bundan böyle en büyük hedefinin sürdürülebilir başarı için yüksek kalitede üretim yaparken özellikle Ar-Ge ve teknoloji alanındaki çalışmalara hız kesmeden devam etmek ve küresel rekabetçiliği korumak olduğunu vurgulayan Eroldu ’Sadece ürün teknolojisi değil, üretim teknolojilerinde de şirketimizi sürekli ileriye taşımamız gereken bir süreçteyiz. Bu süreçte üretim hatlarında kendimize özgün yaratıcı çözümler devreye alıyoruz. Çalışanlarımızın emekleri, üretime katkısı ve tutkusu Tofaş’ı ileriye taşıyor. Bu sebeple her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, Egea Station Wagon’un hem Tofaş’a ve ortaklarımıza hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tofaş’ın 45 yıllık üretim tarihi içinde Fiat Tempra Station Wagon ve Fiat Palio Weekend modellerinden sonra ülkemizde ürettiği 3. station wagon karoserli model olan Fiat Egea Station Wagon, sonbahar aylarından itibaren ülkemizde satışa sunulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org