Uluslararası Yılın Motoru Unvanı Yine Ferrari’nin!

Uluslararası Yılın Motoru Unvanı Yine Ferrari’nin!
  • Güncel
  • 11 Haziran 2016 11:08
  • 1.565

Ferrari, Uluslararası Yılın Motoru Ödüllerinde Rekora İmza Attı!

Ferrari’nin 488 GTB, 488 Spider ve California T modellerinde kullandığı 3.9 litrelik V8 yapılı çift turbo motoru, 2016 Uluslararası Yılın Motoru yarışmasında “Uluslararası Yılın Motoru” ödülünü kazandı. Ödüle ilişkin konuşan Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri eş başkanı Graham Johnson, “Ferrari’nin 3.9 litrelik V8 yapılı çift turbo motoru, günümüzde üretilen en iyi motordur ve her zaman tüm zamanların en etkileyici motorlarından biri olarak hatırlanacaktır.” açıklamasında bulundu.

Ferrari 488 GTB-2

Ferrari, Stuttgart’ta düzenlenen Motor Expo 2016 sırasında gerçekleştirilen “Uluslararası Yılın Motoru” töreninde ödül rekoruna imza attı. Ferrari’nin 488 GTB ve 488 Spider modellerinde -kullanılan 670 HP gücündeki 3.9 litrelik V8 turbo motoru, 30’dan fazla ülkeden gelen 63 uzman otomotiv gazetecisinden oluşan EOTY (Engine Of The Year) jürisi tarafından “Uluslararası Yılın Motoru” seçildi. Ferrari’nin yenilikçi turbo motoru, “Yılın Motoru” unvanıyla birlikte “3 litre – 4 litre Silindir Hacmi” kategorisiyle beraber “Yılın Performans Motoru” ve “Yeni Motor” kategorilerinde de ödülleri topladı.

Ferrari V8 Motor

Ferrari’nin 670 HP gücündeki 3.9 litrelik V8 turbo motorunun günümüzde üretilen en iyi motor olduğuna değinen Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri başkanı Graham Johnson, “Her zaman tüm zamanların en etkileyici motorlarından biri olarak hatırlanacaktır.” açıklamasında bulundu. Çok sayıda mühendislik çözümlerinin bir birleşimi olarak dikkat çeken Ferrari’nin V8 modeli için çift turbo teknolojisine dönüşü, turbo beslemeli motorlar için yeni bir standart oluşturdu. Sıfır turbo gecikmesi ve devir aralığı boyunca kademeli tork dağılımı benzersiz bir şekilde sürücü müdahalesine imkân tanımasının yanı sıra, Ferrari’ye özgü ses ve güç özellikleri Ferrari’nin yeni güç ünitesini zirveye taşıdı.

488 GTB ve Spider modellerinin motoruyla ödül rekoru kıran Ferrari, F12berlinetta ve F12tdf modellerine güç veren atmosferik özellikli 6.3 litrelik V12 motoruyla da “4 litre üzeri” kategorisinde de yılın en iyisi ödülünün sahibi olarak bir başarıya daha imza attı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ