Üretim Tasarımı Ödülü VOLVO’nun

Üretim Tasarımı Ödülü VOLVO’nun

Volvo S90, 2015’in En İyi Üretim Otomobili Tasarımı Ödülünü Kazandı

Volvo Cars’ın premium sedanı Volvo S90, dünya çapında profesyonel otomobil tasarımcıları tarafından 2015 yılının En İyi Üretim Otomobili Tasarımı(Production Car Design) ödülüne layık görüldü.

Car Design News tarafından verilen ödül, otomotiv tasarımı ödülleri arasında zirvede yer alıyor. Yarışmanın jürisi, Bentley, Daimler, McLaren ve Ferrari gibi çeşitli şirketlerde çalışan, 18 üst düzey otomobil tasarımcısından oluşuyor.

170886_Interior_Blond_Volvo_S90

Volvo Cars Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Ingenlath, “En kaliteli malzemeyi kullanıyor olmamız, tasarımımızdaki klasik oranlar ve ve kontrollü yüzeyler bizim kendi yolumuzu seçtiğimizi gösteriyor. Bir kalıba girmek istemiyoruz, kendi duruşumuzu sergilemek istiyoruz” dedi.

Tasarımının sakin doğası, seçkin havalandırma panelleri ve kontrol yüzeylerinde kendini gösteren temel tasarım elementleri yeni Volvo S90’ın iç tasarımına yoğun ilgi gösterilmesinin başlıca nedenleri.

Volvo S90, yarışmada 18 kişilik bir jüri tarafından 20 rakibinin arasından birinci seçildi. Volvo Cars’ın yeni premium sedanı, doğru orantıları, özgün malzeme kullanımı ve zamanın ötesindeki tasarımı nedeniyle bu ödüle layık görüldü.

Car Design News editörü Owen Ready ödül hakkında, “Volvo S90, temiz ve sakin tasarımıyla, endüstride çok uzun zamandır önemli bir sorun olan ‘tasarım eğlencesi’ konusunu ortadan kaldırıyor” dedi.
Ödül, Cenevre Otomobil Fuarı’nda, Car Design News tarafından düzenlenen bir ödül töreni ile takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ