www.autowritetr.com

Volkswagen, Çin’deki uçan otomobillerin fizibilitesini araştırıyor

Volkswagen, Çin’deki uçan otomobillerin fizibilitesini araştırıyor

VW: “Dikey hareketlilik, mobilite yaklaşımımızı geleceğe taşımak için bir sonraki adım olabilir”

HAMBURG – Volkswagen’in Çin’de uçan arabalar hakkında bir fizibilite çalışması yürüttüğünü, Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisi Salı günü yaptığı açıklamada, potansiyel teknolojiyi araştıran artan sayıda şirkete katıldı.

Alman grup yaptığı açıklamada, “Otonom sürüşün ötesinde dikey hareketlilik kavramı, mobilite yaklaşımımızı özellikle teknik açıdan yakın Çin pazarında geleceğe taşımak için bir sonraki adım olabilir” dedi.

“Bu nedenle, bu yaklaşımı sanayileştirme olasılığını belirlemek için bir fizibilite çalışmasında potansiyel kavramları ve ortakları araştırıyoruz.”

Bir In Linkedin’e Volkswagen CEO’su Herbert Diess ile mülakat , otomobil üreticisinin Çin başkanı Stephan Woellenstein şirket bunu bu gelecek pazara katılmak için bir yol vererek lisanslı edilebilecek bir prototip için istediğini söyledi.

Çin, dünyanın en büyük otomobil pazarı ve aynı zamanda Volkswagen’in satışlarının en büyük bölümünü oluşturuyor.

Haber, start-uplardan diğer küresel otomobil üreticilerine kadar şirketlerin ticari “robo-taksiler” geliştirmek için yarıştığı bir dönemde, Morgan Stanley’in söylediği bir pazarda 2040’a kadar 1.5 trilyon dolar değerinde nakit para kazanma umuduyla geliyor .

Volkswagen ve Airbus gibi büyük oyunculara ek olarak, ABD merkezli Joby, Almanya’dan Lilium ve Daimler ve Intel gibi finansal destekçileri olan Volocopter gibi gruplar da bu tür planları takip ediyor.

Münih merkezli Lilium, Kasım ayında Orlando yakınlarında ilk ABD merkezini kuracağını ve 20 milyondan fazla Floridalıyı dikey olarak havalanabilen ve 300 km (185 mil) katedebilen kanatlı elektrikli uçağının menziline yerleştireceğini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ