Volkswagen geçen yıl elektrikli otomobil satışlarını üçe katladı

  • 13 Ocak 2021
  • 1.398 kez görüntülendi.
Volkswagen geçen yıl elektrikli otomobil satışlarını üçe katladı

Aralık ayında, Almanya’da elektrikli araçlar dizellerden daha fazla satıldı

FRANKFURT, Almanya – Avrupa’nın elektrikli otomobillere girişimi, salgına rağmen hız kazanıyor.

Otomobil üreticisi Volkswagen , yeni elektrikli kompakt ID.3 otomobil emisyonlarına ilişkin zorlu yeni Avrupa Birliği sınırlarının önünde piyasaya çıktığı için 2020’de yalnızca pilli otomobil satışlarını üç katına çıkardı. Ve elektrikli araçları benimsemede uzun süredir geride kalan Almanya, Aralık ayında daha önce baskın olan dizel araçlardan daha fazla insanın elektrik satın aldığını gördü .

Bunlar, genel otomobil pazarının daralmasına neden olan koronavirüs pandemisinin neden olduğu durgunluğa rağmen, AB düzenlemeleri benimsemeye devam ederken, elektrikli otomobiller için pazar payının artmasının muhtemel bir yıl olacağının erken işaretleridir.

Volkswagen Salı günü yaptığı açıklamada, aynı adı taşıyan markasının 2019’da 45.000’den geçen yıl 134.000 pilli otomobil sattığını söyledi.

Bir içten yanmalı motor ve bir elektrik motorunu birleştiren hibritler de dahil olmak üzere , elektrikli otomobil satışları 2019’da 82.000’den 212.000’e ulaştı.

Volkswagen’in duyurusu, Almanya’daki otomotiv endüstrisi derneğinin, Aralık ayında ülkede satılan her dört arabadan birinin COVID-19 durgunluğu sırasında hükümetin teşvik paketinin bir parçası olarak teşviklerle desteklenen bir elektrik motoruna sahip olduğunu bildirmesiyle geldi.

Akülü ve hibrit otomobiller , o ay satışların% 26,6’sını alarak ,% 26,2 ile dizel otomobillerin önüne geçti . Bu aynı zamanda, Volkswagen’in emisyon testlerinde hile yapmak için düzenlenmiş dizel arabaları içeren 2015 skandalından sonra dizelin ani düşüşünün bir göstergesi .

Elektrikli arabalar şimdiye kadar Avrupa pazarının küçük ama hızla büyüyen bir parçası oldu.

AB’deki otomobil üreticileri, iklim değişikliğinden sorumlu tutulan birincil sera gazı olan karbondioksit emisyonlarına ilişkin daha katı ortalama filo sınırlarını karşılamak için daha fazla sıfır emisyonlu otomobil satmalıdır. Bu limitler tam olarak 1 Ocak’ta yürürlüğe girdi . Sürülen kilometre başına 95 gram karbondioksitten daha az bir filo ortalamasına ulaşılamaması ağır para cezaları anlamına gelebilir.

Satışlar, hükümet teşvikleriyle ve ID.3 gibi – içten yanmalı modellerden dönüştürülmek yerine tamamen elektrikli otomobiller olarak tasarlanan artan sayıda yeni modelle yönlendirildi.

Apartman binalarında yaşayan ve evde şarj kutusu takamayanlar da dahil olmak üzere, elektrikli arabaları şarj edecek yerlerin olmaması talepleri engelledi. Almanya otomobil birliği VDA, her 17 elektrikli otomobil için halka açık yalnızca bir şarj istasyonu olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
5 ay sonra Türkiye’de, 5 milyon TL civarında fiyatla satılacak. 1913’TEN BU YANA “GÜZELLİK”İN PEŞİNDE...
YENİ PEUGEOT 208: YENİLİKÇİ VE GENÇ Peugeot 208’in direksiyonuna ilk defa oturduğum zaman dikkatimi ilk...
Porsche, tamamen elektrikli ilk spor otomobil modelleri Taycan Turbo S, Taycan Turbo ve Taycan 4S’ten...
SEAT’ın amiral gemisi Leon, tamamen yenilendi. Şu ana kadar üretilmiş en güvenli SEAT olan yeni...
Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, bu yıl dijital ortamda gerçekleşen CES 2021’de yeni nesil...
TOYOTAGAZOO Racing 2021 WRC Sezonunu Monte Carlo Zaferiyle Açtı   TOYOTA GAZOO Racing, hafta sonu...
Sanal pistlerde elde ettiği şampiyonluklarıyla adından söz ettiren ve simülasyondaki gücünü gerçek pistlere de taşıyarak...
Emre GÜLER yazdı… Konuya girmeden önce, masaya kartlarımı koymak istiyorum. Elektrikli araçlarla ilgili çok şey...
Alpine Cars, Renault Sport Cars (RSC) ve Renault Sport Racing (RSR), Alpine amiral gemisi altında...
İki üretici Instagram’da atıştı. Hidrojen yakıt hücrelerine “aptal hücre” diyen Elon MUSK’a meydan okudu. Jim...