Volvo Car Turkey 2015 Satış Değerlendirmesi

Volvo Car Turkey 2015 Satış Değerlendirmesi

Frank VersaevelVolvo Car Turkey Genel Müdürü

Volvo Cars için pek çok yeniliği içerisinde barındıran 2015 yılında 3 önemli modelimizi satışa sunduk. Otomotiv endüstrisindeki en kapsamlı ve teknolojik olarak en üst seviyedeki standart güvenlik paketini sunan ve Volvo Cars’ın yeni Ölçeklenebilen Ürün Mimarisi (SPA) şasisini kullanan ilk otomobil olan Yeni XC90, 2015’in üçüncü çeyreğinde satışa sunuldu. Dinamik tasarım ve dayanıklılık özelliklerini bir araya getiren V60 Cross Country ile S60 Cross Country ise 2015’in sonuna doğru Türkiye’de satılmaya başlandı. Volvo Cars’ın üçüncü gerçek Cross Country modeli olan ve ürün portföyündeki tüm arazi yeteneklerini bir araya getiren V60 Cross Country ve yepyeni bir sınıf yaratan S60 Cross Country premium segmentte önemli bir konumlandırmaya sahip oldu.

Volvo CarTurkey olarak, Volvo Cars’ın dünya satış sıralamasında 14. sırada yer aldık. Aynı zamanda Aralık ayında 1000 adet ile Volvo Car Turkey tarihindeki en iyi aylık satış performansını gerçekleştirdik.2015 yılında en iyi satış sonrası karını elde ederek finansal olarak da tarihimizin en başarılı yılını geride bırakırken, tüm dünyada müşteri memnuniyetinde birinciliği elde ettik.

2015’te S60 ve XC90’ın satış etkileriyle 6939 adet satış gerçekleştirdik.
Bu başarıda büyük etkisi olan XC90, toplamda sadece 5 aydır satılıyor olmasına rağmen kasım ve aralık aylarında kendi segmentinde en çok satılan 2.araç oldu ve içinde olduğu zorlu segmentte yılı yüzde 6,5 segment payı ile bitirdi. 2015 yılı toplam satışları 246 adet olarak gerçekleşen XC90’ın toplam satışımıza ve marka imajımıza katkısı önümüzdeki yıl da artarak devam edecek.

XC60 satışa sunulduğundan bu yana en yüksek satış adedine imza attı ve yılı 661 adet ile tamamladı. Bu adetle sadece Volvo modelleri arasındaki en iyi satış rakamının sahibi olmadı,aynı zamanda segmentinde en çok satılan 2.araç konumuna da yükseldi.
V40 ve V40 Cross Country ise, 2145 satış adediyle, Volvo içinde satışlarını yüzde 27 ile en çok artıran model oldu.

Heyecan verici S60 ise yine toplam satışlarımız içinde yüzde 50 ile en çok satılan modelimiz oldu.

Yeni Modeller
Volvo S90
2015Volvo Cars için bir dönemin başlangıcıydı ve 2016 gelecek olan 4 yıl boyunca Volvo Cars için önemli gelişmelerin yaşanacağı ilk yıl olması açısından önem taşıyor. Volvo’nun yeni model serisinin ikincisi -premium sedan S90- bu yıl Detroit’te, Kuzey Amerika Uluslararası Oto Fuarında (NAIAS) kamuoyuna tanıttık. S90, ABD’de bahar aylarında, Türkiye’de ise yılın ikinci yarısında satışa sunulacak.Önümüzdeki 4 yıl içinde tüm ürün gamımız baştan sona yenileyeceğiz. Yeni S90, Volvo otomobillerinin bundan sonraki yolculuğunun ilk adımını oluşturuyor. Yeni S90 ile premium sedan segmentine tamamen yeni bir soluk getirecek ve segmentinde var olan tüm modellere meydan okuyacağız.

Volvo XC90
Dinamik tasarım ve dayanıklılık özelliklerini bir araya getiren S90 dışında 2016’nın ikinci yarısı itibariyle, araç içi konfor ve lüksün yeniden tanımlandığı XC90 modelimizin 4 koltuklu Excellence modelini satışa sunmayı planlıyoruz. Ayrıca XC90’ın T8 Twin Engine modeli yollara çıkmaya başlayacak. Toplam 407 beygir gücüne sahip plug-in hybrid teknolojisine sahip bu model hem yakıt tüketiminden hem de performanstan taviz vermeyen bir model olacak.
Şu an satışı devam eden en yeni otomobilimiz olan XC90 4 yıl sonra tüm ürün gamının en eski modeli olarak kalacak. Bu yol haritasıyla gelecek olan 4 yıl, VolvoCars’ın yeni dönemdeki en güçlü modellerini pazara sunacağı yıllar olacak.

Yeni T3 Motorlar
2016 yılında bizim için bir başka önemli gelişme de Volvo Cars’ın tamamen kendi ürettiği motorları hayata geçirmesi olacak. Volvo’nun ileri mühendisliğinin ürünü olan T3 1.5lt benzinli motoru, modellerimize entegre ederek hem performans hem de yakıt tasarrufu odaklı sürüş ile Türk müşterilerinin algısını değiştirmeyi hedefliyoruz.

2020 Vizyonu
Volvo Cars’ın uzun vadeli 2020 vizyonu, yeni nesil bir Volvo otomobil içerisinde hiçbir ciddi yaralanmanın olmayacağı ve hiç kimsenin hayatını kaybetmediği bir geleceği hedefliyor. Volvo Cars’ın XC90’la başlayan ve S90’la devam eden yeni nesil otomobilleri, Volvo Cars’ın hiç kaza yapmayan otomobiller üretme hedefinde başarıyla ilerlediğini gösteriyor. Kulağa bir hayal gibi gelen bu misyona ulaşmada vizyonumuzu daha da genişleterek ilerlemeye devam ediyoruz.

Müşteri Memnuniyeti
Müşteri memnuniyeti hem satış hem de satış sonrası hizmetler için Volvo Car Turkey’in yükselen grafiklerinden birini oluşturuyor. 2013 yılı sonunda hem satış hem de satış sonrasında sahip olduğumuz marka değerlerimize ve yeni stratejilerimize bağlı olarak müşterilerimizin memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmaları hayata geçirdik. Bu çalışmaların sonucunda 2014 ve 2015 yıllarında hem satış hem de satış sonrası alanlarında müşteri memnuniyeti oranında 2013 yılına göre çok büyük bir ilerleme kaydettik. Volvo Cars tarihinde kaydedilmiş bu en yüksek artış ile tüm Volvo pazarları içinde satış müşteri memnuniyetinde birinciolduk.

Yeni Yetkili Satıcı Konsepti (VRE)
Volvo Cars tarafından yenilenen showroom konsepti VRE (Volvo RetailExperience) projesi; 2015 yılında pilot bölgeler olarak Mersin, Diyarbakır, Gaziantep ve Kocaeli yetkili satıcıları ile Türkiye’de de hayata geçirildi. Müşterilerimizin otomobil satınalma deneyimine yeni bir boyut kazandıran bu proje, 2016 yılı içerisinde tüm Türkiye çapındaki yetkili satıcılarımızın uygulayacağı bir sistem haline gelecek.

Yetkili Satıcı ve Servis Ağı
2015 yılı içerisinde satış ağımız, Gaziantep ve Kocaeli illerinde açılan yetkili satıcılarımızla genişledi. Bu iki lokasyonda yetkili servis hizmeti de sunuyoruz. 2016 yılı içerisinde ise henüz temsilimizin bulunmadığı ama potansiyeli yüksek olan Eskişehir ve Kayseri gibi illerimizde yapılacak olan fizibilite çalışmaları devam edecek.

Kişisel Servis Teknisyeni (VPS)
Pilot olarak bir yetkili satıcımızda başlatılan Kişisel Servis Teknisyeni projesiyle randevu alan müşterilerimize daha ayrıcalıklı hizmet sunulacak ve her müşterimizin dilediği kişisel servis teknisyenini seçme şansı sunulacak. İşin başından sonuna kadar bu teknisyen ile doğrudan iletişime geçerek en hızlı ve sorunsuz bir şekilde hizmetin tamamlanması sağlanacak. Rutin bakım işlemlerinde 45 dakika gibi kısa zaman içerisinde araç hazır hale getirilerek, müşterilerimizin değerli zamanlarından tasarruf sağlamaları mümkün kılınacak. Proje, 2016 yılı içerisinde İzmir’de başlayıp, sayısı giderek artacak ve 2017 yılı sonuna kadar tüm yetkili servislerimiz bu konsepte geçmiş olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org