www.autowritetr.com

VOLVO, Otonom otomobillerde iddiasını arttırıyor

VOLVO, Otonom otomobillerde iddiasını arttırıyor
  • Güncel
  • 26 Ağustos 2016 18:26
  • 1.597

Volvo Cars ve Uber, otonom sürüşe sahip otomobiller geliştirmek için güçlerini birleştiriyor

İsveçli premium otomobil üreticisi Volvo Cars ve dünyanın lider araç paylaşım şirketi Uber, yeni nesil otonom sürüşe sahip otomobiller geliştirmek için güçlerini birleştiriyor.

İki şirket arasında imzalanan anlaşmaya göre, ortak bir proje kapsamında, yeni baz otomobiller geliştirilecek. Bu baz otomobillerde, tam otonom sürücüsüz otomobil teknolojisi de dahil, en yeni otonom sürüş teknolojileri yer alacak. Bu baz otomobiller, Volvo Cars tarafından üretilecek ve Uber tarafından satın alınacak. Volvo Cars ve Uber, projeye toplam 300 milyon dolar ortak yatırım yapacak.

Volvo ve Uber, kendi otonom otomobil stratejilerinin bir sonraki aşamasında aynı baz otomobili kullanacaklar. Bu kapsamda, Uber tarafından geliştirilen otonom sürüş sistemleri Volvo baz otomobile eklenecek. Volvo ise, tam otonom sürüşü de kapsayan kendi otonom otomobil stratejisinin bir sonraki etabında aynı baz otomobili kullanacak.

194846_Volvo_Cars_and_Uber_join_forces_to_develop_autonomous_driving_car...

Volvo-Uber projesi, bir otomobil üreticisiyle, otomotiv endüstrisindeki yeni, Silikon Vadisi kökenli bir girişiminin güçlerini birleştirdikleri bir proje olarak otomotiv dünyasında önemli bir gelişmeyi temsil ediyor. Proje, aynı zamanda küresel otomotiv endüstrisinin gelişen yeni teknolojilere cevap verecek şekilde değiştiğinin de altını çiziyor.

Volvo Cars Başkan ve CEO’su Hakan Samuelsson, “Volvo dünyadaki en modern ve yenilikçi otomobil üreticilerinden biri. Hem aktif güvenlik, hem de otonom sürüş teknolojileri alanında bir dünya lideri ve ayrıca güvenlik konusunda eşsiz bir kredibilitesi bulunuyor. Dünyanın lider teknoloji şirketlerinden biri olan Uber ile ortak olduğumuz için çok gurur duyuyoruz. Bu iş birliği Volvo’yu otomotiv endüstrisindeki teknolojik devrimin tam kalbine yerleştirecek” diyor.

Yeni baz otomobil, Volvo Cars’ın tam modüler Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) üzerinde geliştirilecek. SPA, dünyadaki en gelişmiş otomobil mimarileri arasında yer alıyor ve Volvo Cars’ın birçok ödüle sahip üst sınıf otomobili XC90 SUV, premium sedanı S90 ve premium estate’i V90, SPA üzerinde üretiliyor.

SPA, Volvo Cars’ın 2010 yılında başlayan, 11 milyar dolarlık küresel endüstriyel dönüşüm programının bir parçası olarak geliştirildi. Ayrıca, ilk günden beri en son otonom sürüş teknolojilerine, yeni nesil elektrikli otomobillere ve internet bağlantısıyla ilgili yeniliklere hazır olacak şekilde tasarlandı. Bu yetkinlikler Uber’i Volvo’ya yöneltti.

167746_IntelliSafe_Auto_Pilot_interface

Geliştirme çalışmaları, Volvo Cars ve Uber mühendisleri tarafından yakın iş birliği içerisinde yürütülecek. Bu proje ayrıca SPA platformunun ölçeklenebilirliğine otonom otomobiller için ihtiyaç duyulan güvenlik, yedeklilik gibi özellikler ekleyecek.

Uber’in CEO’su Travis Kalanick, “Her yıl otomobil kazalarında bir milyonun üzerinde insan hayatını kaybediyor. Bu, kendi kendine sürüş teknolojisinin çözüm getireceği bir sorun. Ama bunu yalnız yapamayız. Bu yüzden Volvo gibi büyük bir üreticiyle ortaklık yapıyor olmamız çok önem taşıyor. Volvo, araç geliştirme konusunda lider ve konu güvenliğe geldiği zaman sınıfının en iyisi. Uber’in ve Volvo’nun yetinliklerini bir araya getirerek geleceğe daha hızlı ulaşacağız” diyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org