VOLVO’ya yeni Genel Müdür

VOLVO’ya yeni Genel Müdür
  • Güncel
  • 15 Ağustos 2015 08:10
  • 1.728

Volvo Car Turkey Yeni Genel Müdürü Frank Versaevel

Volvo Car TurkeyGenel Müdürlüğü görevine Frank Versaevel getirildi. Volvo Car Group bünyesinde önemli başarılara imza atan Versaevel, son 5 yıldır Volvo CarÇek Cumhuriyeti’nde Genel Müdür olarak görev yapıyordu.
24 yıl önce, Volvo Cars’ınGent (Belçika) üretim tesisinde üretim planlama sorumlusu olarak iş hayatına başlayan Versaevel, 7 yıl boyunca farklı lojistik pozisyonlarında görev aldıktan sonra, Brüksel’deki Avrupa Satış ve Pazarlama Organizasyonu içerisinde çalışmaya başladı. 2001 yılında Volvo CarsKuzey Amerika Satış Planlama ve Lojistik takımını yönetmeye başlayan Frank Versaevel, 2006 yılında Göteborg (İsveç)’da, İş ve Hacim Optimizasyon takımının başına geçti. Son 5 yıldır ise Volvo Cars Çek Cumhuriyeti’ni yönetiyordu.Versaevel’in döneminde gerçekleşen şirket ve bayi ağının reorganizasyonu ile ve satış sonrasında önemli başarılara imza atıldı, son 4 yılda Volvo Cars XC modelleri segment lideri oldu. Volvo XC60 kendi segmentinde %42 Pazar payına sahip olurken, Volvo Cars Çek Cumhuriyeti’nin karlılığı %20 arttı.
Volvo CarTurkey ekibine katıldığı için gurur duyduğunu belirten Frank Versaevel ”Çek Cumhuriyeti’ndeki başarılı dönemin ardından, bu yolculuğu Türkiye’de devam ettirecek olmaktan mutluyum. Türkiye otomotiv pazarı, güçlü bir büyüme potansiyeli olan ve kendi içinde birçok dinamiği barındıran bir pazar. Güçlü bir takım olarak, Volvo Car Turkey ekibinin geçmiş yıllarda kazandığı büyük başarılarıdevam ettireceğimize inanıyorum.Volvo Car Turkey olarak yüksek performanslı, müşteri odaklı yaklaşımımızla, hedeflerimize birlikte yürüyeceğiz” dedi.
49 yaşındave mutlu bir evliliği olan Frank Versaevel’in üç çocuğu bulunuyor. Frank Versaevel, İstanbul’da eşi ve en küçük çocuğu ile birlikte yaşayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ