Yeni FORD MONDEO

Yeni FORD MONDEO

Mondeo, Avrupa’da piyasaya sürülmesinden yaklaşık on yıl sonra, 2002’den beri Çin’de satışta. Baş tasarımcı Maurizio Tocco, modeli yeniden icat etmenin “ekibimiz için bir ayrıcalık ve bir meydan okuma” olduğunu söyledi.

“Müşterilerin deneyimini bir sonraki seviyeye taşırken, bizden önce gelen tarihe saygı duymak ve kabul etmek istedik” diye devam etti. “Tasarımın başlangıç ​​noktası her zaman müşteridir ve ihtiyaç duyduklarını ve istediklerini tasarıma dahil etmenin yenilikçi yollarını arar.”

Yeni Mondeo, Ford’un ‘zengin mirası’ ve ‘ikon tasarımları’nın unsurlarını Çinli alıcıların tercihleriyle harmanladığı söylenen yeni ‘Güçte Progresif Enerji’ felsefesine göre tasarlanan ilk model. Yeni ethos’un üç tanımlayıcı özelliği “komuta edici, çevik ve duyarlı”. 

2022’nin ikinci çeyreğinde Çin’de teslimatlara başlayacak olan yeni dört kapılı sedan, Ford ve Çin firması Changan’ın Chongqing’deki ortak girişimiyle üretilecek. Yeni Mondeo’nun Avrupa satışları Ford tarafından reddedilirken , Kuzey Amerika modellerinin nereden temin edileceğine ilişkin ayrıntılar Ford tarafından henüz teyit edilmese de, Fusion’ın yerine ABD’de satılabileceği yönünde öneriler var.

Yeni Mondeo, tasarım ilhamı için yakın zamanda piyasaya sürülen Çin pazarındaki kardeş modeli Evos crossover’dan büyük ölçüde yararlanıyor.

Daha geride, yeni Mondeo’da konturlu bir motor kaputu, 19 inç çapa kadar tekerlekleri barındıran büyük tekerlek yuvaları, aynı hizada kapı kollarına sahip yapılandırılmış yan taraflar, gövdenin geri kalanıyla zıt renkte bir coupé tarzı tavan çizgisi ve diğer modellerde olduğu gibi Evos, arka kapıların arka kısmında ve arka çeyrek panellerde çizgiler içerir.

Arka kısım, kısa güvertesi, Mustang’den ilham alan arka lambaları (ayrıca tam genişlikte bir ışık bandıyla bağlanır) ve entegre bir difüzöre sahip bir tampon ile karakterize edilir.

4935 mm uzunluğa, 1875 mm genişliğe ve 1500 mm yüksekliğe sahip yeni Volkswagen Passat rakibi, Mart ayında Ford’un İspanya’daki Valencia fabrikasında üretimden kaldırılacak olan Mk4 Mondeo’dan 63 mm daha uzun, 23 mm daha geniş ve 19 mm daha yüksek.

Aynı zamanda, 2954 mm’lik bugünkü Mondeo’dan 104 mm daha uzun bir dingil mesafesine de sahip.

Yeni Mondeo’nun iç mekanına henüz bir göz atmamış olsak da, Çin kaynakları onun Evos ile aynı temel kabin mimarisine sahip olacağını doğruluyor. 1,1 metre genişliğinde bir ekranı barındıran bir gösterge paneli dahildir. 12,3 inç dijital gösterge ekranından ve ayrı bir 27 inç bilgi-eğlence dokunmatik ekranından oluşur.

Ford’un Baidu tarafından geliştirilen bir yazılım paketiyle birlikte gelen yeni Sync+ 2.0 UX sistemini çalıştırıyor ve kablosuz yazılım güncelleme özelliği, Seviye 2 sürücü yardım işlevleri ve car-to-X teknolojisi ile birlikte bir sanal asistan sunuyor.

Yeni Mondeo, Ford’un mevcut Mk4 Focus’un da temelini oluşturan C2 platformunu temel alıyor . Boyutları Fiesta süpermini’den Edge yedi koltuklu SUV’ye kadar değişen otomobiller için tasarlandı . Platformun unsurları Tourneo ve Transit ticari araçlarında da bulunuyor.  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org