www.autowritetr.com

Yeni Lada böyle olacak

Yeni Lada böyle olacak

Renault Clio ve Nissan Juke platformunda üretilmesi bekleniyor. Türkiye durumu belli değil.

Renault , kontrolü altında tuttuğu  Lada’yı  ve ölçek ekonomisinin avantajlarından yararlanmak için kısa süre önce şirketi Dacia bölümü ile birleştirdi. Yöneticiler, yeni Niva’nın şu anda beşinci nesil Renault Clio ve ikinci nesil Nissan Juke’nin temelini oluşturan CMF-B platformunu kullanacağını doğruladılar . Güç aktarım mekanizması teknik özellikleri gizli tutuluyor, ancak SUV’un gücü ne olursa olsun şüphesiz Renault’nun parça kutusundan gelecek.

Satışların 2024’te başlaması bekleniyor, ancak Lada yukarıda gösterilen Niva Vision konseptini 2021’de açıklayacak. Metaldeki tasarım çalışmasını gördüğümüzde bir sonraki Niva’nın neye benzeyeceği konusunda çok daha iyi bir fikre sahip olacağız. Modele bağlı çok şey var: Bu, şirketin 2020’lerde Rusya dışındaki varlığını genişletmesine yardımcı olacak.

Şirket, “Bu ürünler, her zaman olduğu gibi Rusya pazarının ötesinde bir alana sahip olacak. Bu nedenle, ana ürün yelpazesinin tamamen yenilenmesinin yanı sıra, Niva’nın yeniden piyasaya sürülmesi, Lada’nın bir marka olarak tamamen yeniden konumlandırılmasını sağlayacak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ