Yeni Land Rover Discovery Sport TD4

Yeni Land Rover Discovery Sport TD4

En güçlüsü 240 hp gücünde

Yeni Land Rover Discovery Sport TD4, 2.0 litre Ingenium dizel motoru, 150 ve 180 beygir gücündeki iki farklı seçenek ve 84.000 Euro’dan başlayan fiyatlar ile Borusan Otomotiv Jaguar Land RoverYetkili Satıcı Showroomları’nda.
Yeni Land Rover Discovery Sport, 2.0 litre, 240 beygir gücündeki benzinli motorunun yanı sıra, artık2.0 litreIngenium dizel motoru, 150 ve 180 beygir gücündeki iki farklı seçeneği ile performans ve verimliliği bir araya getiriyor.
Güçlü ve verimli dört silindirli benzinli veya dizel motor seçenekleriyle sunulan araç, dört çeker sistem ve gelişmiş dokuz ileri otomatik şanzımana sahiptir ve çevre açısından sürdürülebilir bir model olarak tasarlanmıştır. 139g/km gibi düşük CO2 emisyonu sayesinde geleneksel 5 koltuklu SUV’lerden daha düşük bir karbon ayak izine sahiptir.
Akıllı dört çeker ( Active Driveline ) özelliği iki ve dört çeker seçenekleri arasında kusursuz bir geçiş sağlayarak emisyonu azaltır, yol ve arazi sürüş kapasitesini arttırır.
Land Rover yenilikleri arasında çok bağlantılı arka aks, yepyeni dokunmatik ekrana sahip bilgi/eğlence sistemi ve performans, güvenlik ve verimlilik için son teknolojiye sahip çelik ve hafif alüminyum gövde yer almaktadır.
Yeni Discovery Sport, teknolojinin son harikası gelişmiş yaya hava yastığı sistemine sahiptir.En yüksek standartlarda, sanal ve gerçek yaşam durumlarında tasarlanıp test edilen bu sistem, ön tampondaki sensörler sayesinde otomobil ile yaya arasındaki fiziksel teması algılayıp ön camda bulunan yaya hava yastığını açılmasını sağlayarak çarpmanın etkisini yayada en aza indirgemektedir.
Yeni Discovery Sport, Stereo kameralardan gelen görüntüleri sürekli analiz eden ve çarpışma riskini hesaplayan entegre bilgisayarı sayesinde yenilikçi bir fren sistemi sunuyor. Acil bir durumda sistem sürücüye bir uyarı sinyali gönderiyor ve Acil Durum Frenlerinin otomatik olarak devreye girmesi sağlanıyor. Sistem böylece 50km/sa altındaki hızlarda çarpışmaları önlemeye yardımcı oluyor ve 80km/sa hıza kadar çarpışmanın şiddetini hafifletebiliyor.
Land Rover’ın, dünyanın en yetenekli premium kompakt SUV modeli veDiscovery ailesinin üyesi Yeni Discovery Sport,segmentindeki geleneksel 5 koltuklu SUV’lardan farklı olarak kompakt ve dinamik tasarımına çok yönlülük sağlayan 5+2 (opsiyonel) koltuğa sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ