www.autowritetr.com

Yeni Volvo S90

Yeni Volvo S90

291.540 liradan satışa çıktı.

Sınıfındakilere ciddi rakip:
Yeni Volvo S90, tasarımı, yol tutuşu, performansı, yakıt ekonomisi ve güvenlik ekipmanları ile dikkat çekiyor.

Son zamanların en ilgi çeken lansmanını düzenleyen VOLVO, VOLVO S90’ın tanıtımını Trabzon, Bayburt ve Erzurum rotasında yaptı.
Otomobil basınının az bildiği bir bölgede gerçekleşen deneme sürüşü, son derece güzel ve keyifli oldu. 3 ayrı günde yapılan deneme sürüşünde, katılan tüm gazeteciler aynı güzergahta, aynı araçları eşit şekilde kullandı.

IMG_7047
170840_Interior_cockpit_Volvo_S90_blond
IMG_7059

Tüm basın mensuplarına aynı programı kurgulayan VOLVO ekibi, herkesle tek tek ilgilendi. Son grupta dahi, Volvo Genel Müdürü Frank Versaevel basın mensuplarının karşısına çıkarak konuşmasını yaptı ve sorulara cevap verdi.
Hiç bir ayrım yapılmaksızın gerçekleşen deneme sürüşü, düzenlenen coğrafyanın muhteşem manzarası ile de artı değer olarak keyif verdi.
Eski lansmanlar ( otomobil basının uzun yol yaptığı) gibi, iki günde 400 km yol yapıldı. Muhteşem KARADENİZ ikliminde gerçekleşen deneme sürüşünün ilk günü Bayburt yakınlarındaki BAKSI MÜZESİ’nde tamamlandı. Çoruh Nehri’ni tepeden gören BAKSI MÜZESİ’nde gece ise, hava şartlarının izin verdiği ölçüde METEOR YAĞMURU sürprizi yaptı. Ertesi gün yola çıkan basın mensupları Erzurum Havaalanı’nda S90’lar ile vedalaştı.

Volvo S90 Bayburt Baksi Lansmani 7

BAKSI MÜZESİ:
Baksı Müzesi Doğu Karadeniz’de, Bayburt’un 45 km dışında, Çoruh Vadisi’ne bakan bir tepenin üzerinde kuruludur. Eski adıyla Baksı, bugünkü adıyla Bayraktar köyünde yükselen bu sıra dışı Müze, çağdaş sanat ve geleneksel el sanatlarına aynı çatı altında yan yana, iç içe yer vermektedir.
Sergi salonları, depo müze, atölyeler, konferans salonu, kütüphane ve konukevi ile 40 dönümlük bir araziye yayılan Baksı Müzesi, Bayburt doğumlu sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın bireysel düşü olarak 2000 yılında filizlendi.
Bu proje Hüsamettin Koçan’ın doğduğu topraklara yaşam birikimini taşıma çabasının bir sonucuolarak ortaya çıktı. Bu fikri hayata geçirmek amacıyla 2005 yılında Baksi Kültür Sanat Vakfi kuruldu. Müze, başta sanatçılar olmak üzere çok sayıda gönüllünün katkısıyla yıllar içinde gerçek bir toplumsal projeye dönüştü.
Müzenin ana binası, 2010 yılında zorlu bir serüvenin sonunda, devletten hiçbir maddi yardım almadan, tamamlandı, 2010 yılı Haziran ayında İstanbul Modern Tanıtımı, Temmuz ayında ise müzenin açılışı yapıldı. 2012 yılında Müze’nin yeni sergi salonu olan Depo Müze sanatseverlerle buluştu.
Baksı Müzesi, yoğun göç veren Bayburt’tun Bayraktar köyünde; gurbetin, kaybolan geleneklerin, unutulan değerlerin neden olduğu sorunlara ve sonuçlara bir çözüm arayışı.
Tersine göçü başlatacak çalışmaları; gelenek-gelecek ve süreklilik bağlantılarını kuran, bu bağları istihdam-beklenti ve moral unsurları ile güçlendiren bir anlayışa sahip.
Geleneksel kültürü koruyarak, gelecek kuşaklara aktarmak için araştırmalar yapan, bu zeminden hareketle özellikle kadın istihdamı projelerini uygulamaya koyan bir müzedir.
Bulunduğu bölgede özel yetenekli çocukları tespit edip, burslarla eğitimlerine katkıda bulunarak, özellikle tasarım, sanat ve kültür alanlarında gelişmeleri için projeler uyguluyor.
Kültür turizmi aracılığıyla bulunduğu bölgeye istihdam sağlayan Baksı Müzesi, Baksı köyünü uzmanların önerileri doğrultusunda geleneksel yapısını koruyarak örnek bir köy olarak yeniden tasarlamayı planlıyor.
Baksı Müzesi, kendisini sadece seyirlik bir müze olarak sınırlamayan, o bölgede yaşayan insanlara imkânlar sağlayan, eğitim veren, o topraklarda yaşamayı bir sevinç haline getirmek isteyen bir müze.
Baksı Müzesi, diğer müzelerden farklı olarak gelenekselle sadece bir yöne ve döneme ait olmadan gelenekselle çağdaşı aynı zeminde buluşturan, bünyesinde kurduğu üretim birimleriyle, ekonomik hedefler oluşturan özel bir kimliğe sahip.

IMG_7155
Volvo S90 Bayburt Baksi Lansmani 1

YENİ VOLVO S90
Bu sene içinde 350 adet satılması ön görülen S90’ın şu anda 102 tane ön siparişi bulunuyor.
Çinli yatırımcıya satıldıktan sonra altın günleri başlayan VOLVO’nun en önemli aşaması 120-407 hp’lik motorları kendi üretmesiyle gerçekleşti. Bir kaç sene içinde ise, 3 silindirli motorları da üretecek olan firma, elektrikli motorlara da ayrı bir ilgi duyuyor. Dünyada tek 7 koltuklu elektrikli otomobili üreten firma da, VOLVO.

Yeni S90, 235 hp gücünde 2.000 cc motor hacmindeki 4 silindirli çift turbo dizel motor, 240 km/h son hıza sahip. 5000 dev/dak’da 480/37 Nm tork üretiyor ve daimi dört çeker ve otomatik şanzıman ile yürüyor. 0-100 km/s arası hızlanmasını 7 saniyede tamamlıyor.
Son derece de, sessiz çalışıyor. Yol tutuşu, hızlanması ve freni ile dikkat çeken S90, kullanıcısına ve yolcularına güven veren bir otomobil.
Volvo’nun hedefleri arasında olan, can kaybının yaşanmayacağı araçları üretmek stratejisi için çalışmalara başlamasıyla, çok dikkatli tasarlanmış bir araç. Direksiyonuna oturduğunuz anda, tüm kontrol düğmelerine kolayca ulaşabiliyorsunuz. Sürüş dikkatinizi dağıtmayan ön konsol son derece rahat bir kullanıma açık. Sürüş sırasında görüş mesafesinin çok açık olduğu gözlemlenen S90’da, geri manevralarda ise, iç ekran yeterli oluyor.
Hem aktif hem de pasif güvenlik önlemlerinin birbirini desteklediği otomobilde ABS, EBD destekli elektronik fren sistemi kullanılmış.
Yeni Volvo S90, İsveçli Volvo Cars’ın yeni dönemdeki değişim sürecinin en heyecan verici kanıtı. S90’ın; gururlu ama agresif olmayan yüzü, Volvo’nun yeni Iron Mark logosunu taşıyor. Thor’un çekici olarak adlandırılan ön farlar Volvo S90’ı yolda belirgin hale getiren güçlü bir hissiyat yaratıyor.

IMG_7157
IMG_7163

Otonom Sürüşte Önemli Basamak
IntelliSafe Assist özelliği Volvo S90’da standart olarak yer alıyor. Pilot Assist fonksiyonu, otomobil
130 km/h hızla seyrederken, şerit çizgileri içerisinde kalması için hafif direksiyon uyarıları sağlıyor ve başka bir aracı izleme gerekliliği kalmıyor. Pilot Assist, Volvo’nun önem verdiği yenilik alanlarından biri olan, tam otonom sürüşe geçişte önemli basamak oluşturuyor.
Volvo S90, geniş sedan sınıfındaki en lüks iç tasarıma ve internet tabanlı eğlence-bilgi sistemlerine sahip.

IMG_7063
170853_Interior_Steering_Wheel_Volvo_S90
IMG_7130

City Safety ile Hayvan Dostu Volvo S90!
Volvo S90, dünyada bir ilk olan, büyük hayvan algılama teknolojisini City Safety – Şehirde Güvenlik Sistemi’ne dahil ediyor. Bu teknoloji ile gece ve gündüz süresince, geyik, at ya da inek gibi büyük hayvanları algılıyor. Aynı zamanda, sürücüyü uyarıyor ve çarpışmayı önlemek için fren desteği sağlıyor.

IMG_7055
Volvo S90 Bayburt Baksi Lansmani 2

Tasarım Ödülünün Sahibi
Volvo Cars’ın premium sedanı Volvo S90 aynı zamanda dünya çapında profesyonel otomobil tasarımcıları tarafından 2015 yılının En İyi Üretim Otomobili Tasarımı (Production Car Design) ödülüne layık görülmüştü. Tasarımının sakin doğası, seçkin havalandırma panelleri ve kontrol yüzeylerinde kendini gösteren temel tasarım elementleri yeni Volvo S90’ın iç tasarımına yoğun ilgi gösterilmesinin başlıca nedenleri arasında yer almıştı.

170856_Interior_Rear_Arm_Rest_Volvo_S90
Volvo S90 Bayburt Baksi Lansmani 3
Volvo S90 Bayburt Baksi Lansmani 6

Ön sipariş başlayan Yeni Volvo S90, Türkiye’de D5 AWD motor ile 291.540TL başlangıç fiyatıyla satışta…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
© 2004 KURULUŞ // AutoWriteTR / Mail: [email protected] / Tel : 0212 654 45 81 / Adres: 100. YIL Mah. 2254 Sokak No: 11 H Blok Kat: 2 D:221 OTO CENTER Bağcılar-İstanbul

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org