YENİ VOLVO V90

YENİ VOLVO V90

Volvo Cars’tan Stil Sahibi ve Çok Yönlü Estate Yeni V90

Heyecanla beklenen Volvo V90’ın tanıtımı 18 Şubat’ta İsveç’inStokholm kentinde gerçekleşti. Stil sahibi ve çok yönlü Volvo V90, premium otomobil üreticisinin en üst sınıfı 90 serisinin son otomobili olarak ödül sahibi XC90 SUV’un ve geçtiğimiz günlerde tanıtılan premium sedan S90’ın yanında yerini aldı.
Volvo Cars’ınestatesegmentinde, 60 yıl önce Volvo Duett ile başlayan tartışmasız bir mirasın üzerine geliştirilen yeni V90, gerçek bir estate modelin doğasında yer alan pratikliği sunarken, premiumsegmenti estetik, malzeme kalitesi ve işçilik anlamında bir adım daha öteye taşıyor.

173864_Volvo_V90_Studio_Front

Volvo Cars Başkan ve CEO’su HåkanSamuelsson, “Estatesegmentinde çok güçlü bir pozisyonumuz var” diyor ve ekliyor “Birçok insan bizim aslında bir estatemarkası olduğumuzu düşünüyor. Volvo markası bugün elbette estatemodellerden çok daha fazlasını ifade ediyor ancak biz V90 ile bu zengin mirasımızı ileriye taşımaktan gurur duyuyoruz”
Yeni Volvo V90, Volvo’nun en üst sınıfı olan 90 serisinde tanıtımı gerçekleştirilen üçünü otomobil. Üç otomobil de Volvoların tasarımı, üretimi ve donanımında birçok yenilik yapma fırsatı sunan, VolvoCars’ınözel tasarım ve tam modüler Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) üzerinde üretildi.
Volvo V90 Dış Tasarımı
Volvo Cars Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Ingenlath, “Modern premiumestate, lüks deneyimiyle estatesiluetinin fonksiyonel köklerinin ilgi çekici bir kombinasyonundan oluşuyor. Yeni Volvo İç Tasarımımızın seçkin ambiyansı -bağlantı ya da kargo ve depolama çözümleri üzerinden- fonksiyonelliğin doğru şeklini sunan, geniş bir kargo bölümüyle kombine ediliyor.
Yeni Volvo V90’da, büyük hayvan algılama, yoldan çıkma önleme ve Apple CarPlay ile akıllı telefon entegrasyonunu da sağlayan sınıfının lideri bağlantı gibi çeşitli özelliklere sahip, pazardaki en gelişmiş standart güvenlik paketi olan Pilot Assist yarı otonom sürüş teknolojisi yer alıyor.
Volvo Cars ayrıca bu yeni modelde, kavrama kontrolü ve öngörü hissiyle karakterize olan tam anlamıyla yeni ve rafine bir sürüş deneyimi sunmak için sürüş dinamikleri üzerinde aralıksız çalıştı.
Volvo Cars Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Peter Mertens, “V90 içerisinde çok güçlü bir teklif sunuyoruz. Benzinli ve plug-in hybrid T8 Twin Engine motorumuz yaklaşık 410 hp güç ve sadece elektrik kullanarak yaklaşık 50 km menzil sunarken, PowerPulse teknolojimiz dizel motorumuza belirgin bir performans desteği sağlıyor” diyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ