YENİ YAMAHA YZF-R1.

YENİ YAMAHA YZF-R1.
  • Güncel
  • 26 Şubat 2015 19:00
  • 1.647

Yamaha’nın Milano’da orijinal YZF-R1 modelini tanıtmasının üzerinden on yedi yıl sonra yenisi İstanbul’da.

Hafif, güçlü ve çevik R1 supersport sürücülerine tamamen yeni seviye bir performans sundu. Ve kısa bir süre içinde motosiklet dünyası sonsuza kadar değişti.
Tarih tekerrürden ibarettir. Motosiklet dünyasını değiştiren makinenin gelişinden yirmi yıl sonra Yamaha, yeni nesil supermotorunu piyasaya sürmesiyle çıtayı bir kere daha yükseltiyor.
Yeni YZF-R1. Adı haricinde her şey farklı.
Projenin başlangıcından itibaren, yeni yüksek performanslı saf spor motosikletin hiçbir kısıtlama olmadan en baştan geliştirileceğine karar kılınmıştı. Bu, mühendislerimize ve tasarımcılarımıza yeni konseptler ve tasarımlar keşfetmeleri ve bugüne kadar yalnızca fabrika test sürücülerinin deneyimleyebileceği bir makine oluşturmaları için bir fırsat yarattı.
Mühendislik ofisimiz, en üst seviyede kontrol edilebilirliğe sahip olan çok güçlü performans sunan, temelde farklı bir motosiklet oluşturmayı başarabildi. Taviz verilmeden yapılan yeni R1, motosiklet dünyasını değiştirmeye ve Yamaha’nın geleceğe bakış açısı için vitrin olmaya hazırdır.
Yeni R1’in DNA’sı eskisiyle aynıdır fakat amacı ve tasarım filozofisi tamamen farklıdır. Sofistike MotoGP türevi teknoloji içeren bu yeni makine, öncelikli olarak yarış pisti için geliştirilen saf bir spor motosiklettir.
200 PS – 199 kg – tamamen 3D kontrol
Kompakt ve yeni sıralı, 4 silindirli, 4 supaplı, çapraz düzlemli motor 200 PS üretir ve olağanüstü çalışma performansı için doğrusal torktan güçlü bir çıkış sağlar. Yeni kısa tekerlek mesafeli şasisi, ıslak ağırlığın yalnızca 199 kg, kuru ağırlığın ise 179 kg olması için magnezyum alt şasi ve magnezyum jantlar gibi ağırlık azaltan özelliklerden faydalanır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ