YİĞİT AKÜ 80’den fazla ülkeye ihracat yapıyor

YİĞİT AKÜ 80’den fazla ülkeye ihracat yapıyor

SEKTÖRÜN ÖRNEK ALINAN ÜRÜNLERİ: “DİSTALONG” VE “V3”

Bugün, 4’ü yurt dışında bulunan 6 fabrikasında yıllık 7 Milyon adetlik üretimi ile otomotiv yan sanayinin önemli aktörlerinden olduğunu kanıtlayan Yiğit Akü, 80’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Bünyesindeki 66 Ar-Ge personeli ve belediyeler- devlet- üniversiteler ile yaptığı ortak çalışmaları ile her sene yeni bir teknolojiyi literatüre kazandıran Yiğit Akü’nün en dikkat çeken ürünleri; yeni trend Elektrikli ve Hybrid araçlarda kullanılan “Distalong” ile akıllı telefonlarla uyumlu “V3” aküler…
13.03.2015, İstanbul. 1976 yılından itibaren faaliyette bulunduğu akü sektörüne çok önemli katkıları bulunan Yiğit Akü, dünyanın otomotiv devleri ile çalışarak dikkat çeken bir firma. Bugün, Türkiye’de 90 ana bayii ve 4000’e yakın tali bayii bulunan Yiğit Akü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen Ar-Ge merkezi ile sektörde fark yaratan buluşlara imza atmaya devam ediyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü’nde de bir araştırma merkezi bulunan Yiğit Akü, toplamda 66 kişilik Ar-Ge ekibi ile, personel sayısı bakımından da önde bulunuyor. 2014 yılı Ar-Ge yatırımı 4.250.000 TL olan ve bu rakam ile yatırım oranını bir önceki döneme oranla yüzde 7 arttıran firmanın hedefi, enerji depolama sistemlerinde dünya devi olmak.
Yeni Teknolojik Buluşlar Bizi De Yeni Ürün Üretmeye Teşvik Ediyor…
Yiğit Akü’nün araştırma- geliştirme ve inovasyona verdiği değeri anlatan Yiğit Akü A.Ş. Genel Müdürü Erinç Çetin MİSER; “Günümüzde şirketlerin değer ekonomisi açısından sahip olduğu bilginin kıymet ve değer anlayışı, artık taşınmazlara verilen değer anlayışının önüne geçmiştir. Bu nedenle şirketlerin ayakta kalabilmeleri için yapılan yatırımların bilgiye ve temel araştırmalara dayalı olması gerekmektedir. Biz de, bizi rakiplerimizden ayrıştıracak, uluslararası arenada öne çıkaracak, tüketicilerin gözünde ‘Benim ihtiyacımı düşünen marka’ dedirtecek öğenin Ar-Ge olduğu kanaatindeyiz. Bu kanaatle 66 kişilik bir ekip ile ileri teknolojiye sahip laboratuarlar kurduk. Laboratuarlarımız ve çalışanlarımız konusunda çok hassasız. Kullandığımız teknolojiler ile Türkiye’nin sayılı laboratuarlarından birine sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Bu laboratuarlarımızda tüm dünyadaki yeni trendleri ve gelişmeleri göz önünde bulundurarak araştırma, geliştirme faaliyetlerinde bulunuyoruz. Örneğin akıllı telefonların kullanım yoğunluğunun artması, bizde akünün bu telefonlarla bağlantı kurabilmesi fikrini doğurdu. Bu telefona sahip milyonlarca insan artık, gün içinde aldığı kaloriyi, attığı adımı arşivleyebildiği gibi, aküsünün çalışma disiplinini de arşivleyebilecek. Böylece bir sorunla karşılaşıldığında, sorunun kaynağını rahatlıkla tespit edebilecek. Benzer şekilde Elektrikli ve Hybrid araçlara yönelik çalışma bizi de bu araçlara uygun akü üretmeye itti. Bu bizim için hem bir zorunluluk hem de bir fırsat tabii ki. Yeni gelişme, büyüme alanları bulabiliyoruz kendimize. Ayrıca yurt dışında daha fazla firmayla çalışma, daha fazla ülkeye ihracat yapma hedeflerimizi gerçekleştirmenin de en etkili yolu, yeni teknoloji/ ürün geliştirmek.”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ